– відповідний Законопроєкт № 15225 зареєстровано у ВР.

Цього законопроєкту не вдалося б підготувати без підтримки та ініціативи ГО «Принцип», 225-го окремого штурмового полку, а також командирів, у складі підрозділів яких проходять службу військовослужбовці «Шквалу». Підрозділи «Шквал» протягом останніх двох років перебувають на найважчих ділянках фронту, виконуючи штурмові завдання. Вони мають право хоча б на якусь підтримку від держави.

– розповіла у себе на сторінці ініціаторка подання, нардепка Соломія Бобровська. Якщо закон буде прийнято, наші воїни, які були умовно-достроково звільнені за контрактом, зможуть отримати:

✦ право на щорічну основну 30-денну відпустку;

✦ право на відпустку для лікування;

✦ право на відпустку після звільнення з полону;

✦ право на додаткову відпустку за сімейними обставинами;

✦ право для жінок-військовослужбовиць на відпустку у зв’язку з вагітністю;

✦ механізм переведення до інших підрозділів ЗСУ;

✦ чіткий перелік підстав для звільнення зі служби;

✦ можливість звільнитися зі служби за віком та станом здоров’я;

✦ можливість розірвати контракт після звільнення з полону;

✦ можливість звільнитися у зв’язку із закінченням особливого періоду та демобілізацією.

Просто уявіть собі, яких елементарних базових прав були позбавлені й досі позбавлені люди, які захищають Батьківщину! Можливо, до підписання контракту вони не були взірцями добропорядної поведінки. Але це люди! Командування 225 ОШП, юридичний відділ полку та наші друзі серед законотворців доклали титанічних зусиль, щоб цей документ було подано до Ради. Це лиш початок шляху, і до прийняття закону ще далеко. Але 225-й штурмовий завжди добивається своїх цілей. Слава воїнам «Шквалу»! @OSHP_225

Інші статті: